Blog, ciekawostki

Różne ceny akumulatorów

Kierowcy oczekują, że akumulator będzie niezawodny nawet w najtrudniejszych warunkach. Wielu z nich przed kupnem zastanawia się jakiej marki akumulator wybrać i ile kosztuje akumulator do samochodu.
Czym się różni akumulator droższy od tańszego?
Kupno nowego akumulatora powinno być poprzedzone dokładnym sprawdzeniem jego parametrów. Nie ma sensu kupować akumulatora o wskaźnikach wyższych niż wymagane dla danego modelu samochodu. Ceny akumulatorów uzależnione są od ich pojemności i mocy prądu rozruchowego. Droższe produkty marki Bosch lub Varta powszechnie uważane są za niezawodne, długotrwałe i nowoczesne. Tańsze zamienniki takie jak Hart lub Maxgear mogą budzić mniej zaufania u użytkowników, ze względu na niską rozpoznawalność marki.
Ile kosztuje akumulator?
Nowsze auta, w których znajduje się więcej odbiorników prądu potrzebują akumulatorów mocniejszych typu AGM są one o kilkadziesiąt lub nawet kilkaset złotych droższe od zwykłych wersji kwasowo-ołowiowych. Jeśli auto posiada skromniejsze wyposażenie można z powodzeniem kupić tańszy Hart lub markowy akumulator o podobnych parametrach marki Bosch i Varta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *