Blog, ciekawostki

Jaki akumulator stosować do aut z silnikiem diesla?

Nie da się ukryć, że wielu kierowców poruszających się na co dzień autami z silnikiem diesla ma spore problemy z odpowiednim doborem akumulatorów do nich. Warto więc przed sezonem zimowym dowiedzieć się, jaki akumulator do diesla wybrać. Na co zwracać uwagę?
Wysoki prąd rozruchowy
Zdecydowanie najważniejszą sprawą, o której trzeba pamiętać, kupując akumulator do diesla, jest jego prąd rozruchowy. Jest to parametr, który określa, jak wiele energii bateria jest w stanie podać. Jest to naprawdę ważne, ponieważ silniki diesla, w odróżnieniu od benzynowych, wymagają naprawdę dużego prądu, aby je uruchomić.
Pojemność akumulatora
Kolejną bardzo ważną sprawą, o której trzeba wiedzieć, wybierając akumulator do silnika diesla, jest jego pojemność. Parametr ten wprost odnosi się do tego, jak wiele energii może być zgromadzonej w nim. Jak wiadomo, silnik ten wymaga dużego prądu rozruchowego. Żeby korzystanie za auta było możliwe, akumulator musi mieć w sobie wiele energii, dzięki czemu będzie można pojazd wielokrotnie uruchamiać bez żadnych przeszkód. Wybranie zbyt małej pojemności spowoduje, że samochód może nie zapalić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *