Blog, ciekawostki

Jak dobrać akumulator do samochodu?

Każdy kierowca doskonale wie, że do uruchomienia silnika potrzebne jest posiadanie sprawnego akumulatora. Po pewnym czasie jego kondycja jednak spada i wymagane jest zakupienie zupełnie nowego. Na co należy zwracać wtedy uwagę?
Dobierz akumulator do wyposażenia
Wybieranie w sklepie akumulatora zawsze powinno być rozpoczynane od określenia jego pojemności. Wiedzieć trzeba, że każdy samochód osobowy ma różne wyposażenie, a więc i inne zapotrzebowanie na energię. Jeśli wybierze się akumulator o zbyt małej pojemności, może się okazać, że energii będzie po prostu za mało do poprawnego działania auta.
Dobierz akumulator pod silnik
Bardzo ważną sprawą w zakresie kupowania akumulatora jest to, jaki będzie jego prąd rozruchowy. Określa on, jak wiele energii bateria jest w stanie uwolnić podczas uruchamiania silnika.
Jak się okazuje, parametr ten powinien być wybierany pod kątem posiadanego silnika. Jeśli ma się silnik diesla, ilość potrzebnej do jego uruchomienia energii jest o wiele większa niż silnika benzynowego. Z tego też powodu prąd rozruchowy musi być znacznie większy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *